Atrakcje 2020-03-05T13:52:04+00:00

Pobliskie atrakcje

Apartamenty ABC Mikołajki dzięki swojemu położeniu oferują niezwykły spokój i ciszę w ustronnym miejscu, jednocześnie zapewniając dostęp do wszystkich atrakcji między innymi Hotelu Gołębiewski.

Wyciąg narciarski i saneczkarski, park wodny Tropicana, jazda konna, wycieczki rowerowe i znacznie, znacznie więcej. Niecałe 15 minut spacerem – to dystans dzielący nas od centrum Mikołajek, gdzie w sezonie nie zabranie atrakcji dla nikogo. Przepiękna przystań, mnóstwo barów i restauracji, koncerty, festyny i targowiska – wszystko czynne od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora.

Możemy tak że pokusić się o dalsze wycieczki zwiedzając największe atrakcje Mazur.

Święta Lipka

Znajduje się tutaj jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce.

Twierdza Boyen

Twierdza o kształcie gwiazdy, stanowiąca ważny obiekt strategiczny. Położona w zachodniej części Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami mazurskimi. Zbudowana w latach 1844–1856 z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV.

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Większość zwierząt jest zaprzyjaźniona z człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska.

Spływy kajakowe rzeką Krutynia

Szlak kajakowy rzeką Krutynia uznawany jest za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Cudowne widoki, mnogość dostępnych tras oraz rożne stopnie trudności sprawia iż jest to pozycja idealna nawet dla rodzin z dziećmi.

Zabytkowe mosty w Stańczykach

Potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej. Długość 200 m i wysokość 36 m. Architektura charakteryzuje się doskonałymi proporcjami, a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w Point du Gard.

Wilczy Szaniec

W latach 1941–1944 kwatera główna Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych w lesie gierłoskim, 8 km na wschód od Kętrzyna. Kwatera została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR.

Miasteczko Mrongoville

W Mrągowie można poczuć klimat dzikiego zachodu nie tylko podczas Pikniku Country, lecz również w Western City Mrongoville! Mrongoville jest odwzorowaniem miasteczko z Dzikiego Zachodu, z drugiej połowy XIX w.

Wioska Żeglarska Mikołajki

Mikołajki to miasto słynne wśród żeglarzy. Właśnie tędy przebiega główny szlak dzielący Wielkie Jeziora Mazurskie. W wiosce znajduje się profesjonalny port. tawerny, puby, odbywa się tu wiele cyklicznych imprez.

Góra Czterech Wiatrów

Dwa wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 870 osób na godzinę. Pięć tras zjazdowych, sztuczne naśnieżanie, oświetlenie oraz bar z restauracją i widokiem na stok. Na miejscu wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

Facebook
YouTube
Instagram